SERIE A

Inter savladao Sasuolo, Inzagi odmarao Džeku

Već u utorak Inter igra novu utakmicu, revanš susret polufinala Lige prvaka protiv Milana

Lukaku: Dvostruki strijelac. Twitter

13.5.2023

Fudbaleri Intera pobijedili su Sasuolo na svom terenu sa 4:2 u okviru 35. kola Serije A.

Inter je poveo preko Romelua Lukakua u 41. minuti, a na 2:0 povisio je Tresoldi autogolom.

Potom je Lautaro Martinez u 58. povisio na velikih 3:0, ali Sassuolo se nije predavao pa je uspio završnicu meča učiniti dramatičnom.

U 63. minuti je na 3:1 smanjio Henrike, a u 77. minuti Fratesi postiže drugi gol za goste i to je 3:2.

Pitanje pobjednika svojim drugim golom na večerašnjoj utakmici riješio je Lukaku u 89. minuti.

Edin Džeko je večerašnji meč odgledao s klupe za rezervne igrače. Već u utorak Inter igra novu utakmicu, revanš susret polufinala Lige prvaka protiv Milana.