BH. REPREZENTATIVAC

Salcburg deklasirao rivala, Amar Dedić se upisao u strijelce

On je gol dao u finišu prvog dijela kada se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i jedan odbitak poslao u mrežu

Dedić: Sjajno otvorio sezonu. Salzburg

23.7.2023

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Dedić upisao se u strijelce u visokoj pobjedi svog Salcburga u prvom kolu austrijskog Kupa protiv Ardagera (6:0).

Ovo je bila prva zvanična utakmica aktuelnog prvaka Austrije, a Dedić je igrao od prve minute. On se u strijelce upisao u finišu prvog dijela kada se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i jedan odbitak poslao u mrežu.

Salcburg je poveo u 10. minuti preko Karima Konatea. Isti igrač je pogodio u 35. minuti, a na 3:0 je povisio Dedić u 45. minuti.

Maurits Kjergard (Kjaergaard) je u 52. povisio na 4:0, Dijon Kameri je 13 minuta kasnije pogodio za 5:0, a konačni rezultat autogolom postavio je Franc Kaltenbruner (Franz Kaltenbrunner).