Utakmica na stadionu "Rođeni" završava 14. kolo Premijer lige BiH

Detalj sa utakmice Velež - Zrinjski - Avaz
Navijači Zrinjskog - Avaz
Zagrijavanje igrača Zrinjskog - Avaz

13.11.2023

Fudbaleri Veleža dočekuju gradskog rivala ekipu Zrinjskog u posljednjem susretu 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

"Rođeni" u ovu utakmicu ulaze kao 4. ekipa prvenstva sa 22 boda u 13 susreta, dok su "Plemići" treći sa 26 bodova uz utakmicu manje.

Glavni arbitar na ovoj utakmici će biti Irfan Peljto, dok će mu pomoćnici biti Amer Macić i Davor Beljo

Tekstualni prijenos utakmice između Veleža i Zrinjskog pratite na portalu Avaz.ba.

Velež - Zrinjski 3:0 (Haskić 42', Gulijašvili 53', 79')

FT - Kraj susreta. Velež je upisao visoku pobjedu protiv Zrinjskog u mostarskom derbiju.

90' - Igrat će se još pet minuta.

90' - Crveni karton za Bradarića. Veoma neoprezan start Bradarića nad Mlinarićem.

86' - Jedan od rijetkih pokušaja na gol igrača Zrinjskog. Šutirao je Kiš, ali brani to Hadžikić.

83' - Zrinjskom je potrebno čudo na kraju susreta, ukoliko žele izbjeći poraz, što izgleda vrlo malo vjerovatno.

79' - GOLLL!!! Gulijašvili je potopio Zrinjski. 3:0 je za Velež. Nevjerovatna partija Gruzijca.

77' - Žuti karton za Kiša zbog simuliranja.

76' - Novi pokušaj Gulijašvilija, ali lopta odlazi pored gola. Ostaje 2:0 za Velež.

74' - Nastavljen je susret poslije četverominutnog prekida.

70' - Novi prekid susreta. Bakljada navijača Veleža. U međuvremenu Jakovljevića će zamijeniti Radić kod Zrinjskog.

66' - Bilbija je imao odličnu priliku sa nekih 18 metara da pogodi gol iz slobodnog udarca, ali šalje loptu visoko preko gola.

62' - Opasno je bilo pred golom Veleža. Memija je uspio proći po lijevoj strani ubacio je, ali Bilbija se nije najbolje snašao.

61' - Klafurić pravi nove izmjene. Suljić i Šikalo izlaze, a ulaze Halilović i Kadrić.

59' - U redovima Zrinjskog Bradarić mijenja Čanađiju, kao i Sabljić umjesto Ćužea.

57' - Najbolja šansa za Zrinjski! Hrkač je promašio loptu, došla je do igrača Zrinjskog, a na kraju je Ćuže šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

53' - GOLLL!!! Greška Čanađije, Gulijašvili krade loptu i onda se sjajno sjurio u šesnaesterac, te na kraju pogodio mrežu Zrinjskog.

53' - Novi žuti karton za igrače Veleža. Sada je Šikalo napravio faul i on će propustiti naredni susret svoje ekipe.

49' - Greška Hadžikića prilikom ispucavanja, ali ne uspijevaju iskoristiti to fudbaleri Zrinjskog.

46' - Vehabovića mijenja Mlinarić u redovima Veleža, Kiš i Malekinušić su zamijenili Jukića i Maglicu kod Zrinjskog.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

HT - Kraj prvog poluvremena nakon više od jednog sata i 15 minuta.

45'- Igrat će se još šest minuta sudijske nadoknade.

42' - GOLLL!!! Velež je poveo preko Haskića. Sjajan pas Gulijašvilija prema Haskiću, koji je matirao golmana Marića.

40' - Nastavlja se derbi.

37' - Novi prekid na utakmici. Ovaj put je sporan transparent navijača Veleža.

Sporni transparent. Screenshot / Arenasport

35' - Velež nastavlja gdje je stao. Nova dobra prilika, ali Suljićev pas u sredinu nije našao njegovog saigrača.

34' - Nastavljen je susret u Mostaru poslije više od 20 minuta.

34' - Haos u Mostaru! Susret je prekinut zbog sukoba navijača Zrinjskog sa redarima tribinama. Ubačeno je nekoliko baklji na travnjak terena u, a onda je krenuo sukob sa policijom. Sudija Irfan Peljto je reagovao i odmah prekinuo susret.

28' - Sada je požutio i Maglica iz Zrinjskog. Nekoliko veoma oštrih startova već smo vidjeli na derbiju.

23' - Drugi žuti karton na utakmici. Bruno je neoprezno krenuo šutirati makazicama, ali je promašio loptu i udario Jakovljevića.

15' - Mirnije je sada u Mostaru, ali Velež je mnogo bolja ekipa u prvom dijelu susreta.

9' - Bilbiji će se morati ukazati pomoć. Dobio je udarac loptom u nezgodno mjesto, nakon čega je pao na travnjak.

7' - Sjajna prilika za Velež! Prvo je poslije slobodnog udarca Gulijašvili dobro zahvatio loptu, a ona je odskočila od zemlju i mogla prevariti golmana Marića. Nakon toga je ponovo došao u priliku Gruzijac, ali ponovo brani Marić.

3' - Ukazivala se pomoć Memiji, ali će moći nastaviti susret.

1' - Već na u prvoj minuti Edo Vehabović je dobio žuti karton zbog neopreznog klizećeg starta nad Memijom.

1' - Počeo je susret u Mostaru.