Tok utakmice / Zrinjski - Aston Vila 1:1

Englezi slavili protiv bh. prvaka u prvom meču i to golom u 94. minuti

Detalj sa utakmice u Mostaru. Screenshot / Arenasport

14.12.2023

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 6. kola Konferencijske lige koja se igra u Mostaru između Zrinjskog i Aston Vile.

Zrinjski - Aston Vila 1:1 (Malekinušić 87' / Zaniolo 61')

FT - Kraj utakmice.

90' - Četiri minute nadoknade.

87' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Majstorija Matije Malekinušića, postigao je spektakularan gol sa ruba šesnaesterca za erupciju oduševljenja u Mostaru!

84' - Kakva prilika za Hrvanovića! Izašao je sam pred golmana Vile, pokušao ga zaobići i pogriješio.

76' - Šansa za Aston Vilu! Duran je šutirao, ali uspio je odbraniti Marić.

74' - Ogromna prilika za Zrinjski! Ćorluka je ostao sam pred golom gostiju nakon kornera, ali je loše šutirao loptu.

71' - Dobra šansa! Ćorluka je bio u prilici, ali šutirao je preko gola.

61' - GOL! Nikolo Zaniolo dovodi goste u vodstvo, matirao je Marića.

55' - Nema mnogo uzbuđenja ni u nastavku. Prava uspavanka u Mostaru.

50' - Remzi je bio u akciji, namjestio se na šut, ali je izblokiran. Gosti će imati novi korner, šesti večeras.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo izmjena nakon pauze.

HT - Poluvrijeme u Mostaru.

45' - Tri minute nadoknade.

36' - Zaniolo je drugi igrač s javnom opomenom na večerašnjem susretu. Požutio je zbog prekršaja nad Ivančićem.

34' - Čanađija zbog povrede mora van igre, zamijenit će ga Kiš.

30' - Šansa za Vilu! Centrirao je Zaniolo sa desne strane, zakačio je loptu Duran, ali odbranio je to Marić.

23' - Sada jedna dobra akcija Zrinjskog. Malekinušić je sjajno predriblao defanzivca Vile, centrirao, ali Maršal to hvata.

21' - Gosti stežu obruč oko šesnaesterca Zrinjskog, ali domaći odolijevaju.

19' - Keš se sada odvažio na jedan šut sa distance, odbranio je to Marić.

12' - Navijači Zrinjskog imaju veliku podršku svojih navijača na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Navijači Zrinjskog. Screenshot

9' - Prvi korner za Zrinjski, ali se ništa opasnije nije izrodilo iz ove šanse.

3' - Čanađija je sada napravio faul nad Remzijem i zaradio žuti karton.

2' - Šansa za Vilu! Zaniolo se ubacio u šesnaesterac, stigla mu je lopta, ali on iz izgledne pozicije šutira preko gola.

1' - Počela utakmica! Sa centra su krenuli fudbaleri Aston Vile.

Ova utakmica i nema veliki rezultatski značaj jer Mostarci ne mogu proći dalje, dok je Vila ranije obezbijedila plasman u narednu rundu.

Ipak, "Plemići" žele pokušati doći do senzacije i na najbolji mogući način se oprostiti od Evrope.

Poznati su i sastavi za koje su se odlučili treneri Mario Ivanković i Unai Emeri (Emery).

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Radić, Jakovljević, Memija, Čanađija, Zlomislić, Ivančić, Ćuže, Ivančić, Malekinušić i Bilbija.

Aston Vila: Maršal, Keš, Konsa, Tores, Moreno, Zaniolo, Dendonker, Daglas Luiz, Remzi, Diabi i Duran.

Podsjetimo, Aston Vila je slavila u prvom meču ove dvije ekipe i to golom Džona Mekgina (John McGinn) u 94. minuti susreta.

Ne treba ni spominjati koliko je snažna Aston Vila. Tim sa Vila Parka je nedavno pobijedio Mančester siti i Arsenal.