Mostarci sačuvali obraz bh. fudbala u teškoj grupi

Sa meča u Mostaru - Avaz
+4

14.12.2023

Fudbaleri Zrinjskog odigrali su odličnu utakmicu i remizirali protiv snažne Aston Vile (1:1) u 6. kolu Konferencijske lige.

Nakon uspavanke u prvom dijelu uslijedilo je mnogo bolje poluvrijeme. Gosti su poveli u 61. minuti pogotkom Nikola Zaniola (Nicolo).

Nakon primljenog gola "Plemići" su mnogo bolje zaigrali. Prijetili su Josip Ćorluka i Aldin Hrvanović, a onda je došao 87. minut i remek djelo Matije Malekinušića.

Raspalio je po lopti sa ruba šesnaesterca i savladao golmana Vile Filipa Maršala (Marschall).

Ovo je bio oproštaj "Plemića" od Evrope. Mostarci su prvi bh. tim koji je izborio plasman u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja.

Dobili su tešku grupu, ali su sačuvali obraz bh. fudbala. Dugo će se pričati o senzacionalnom preokretu protiv AZ Alkmara sa 0:3 na 4:3.

Skupo su prodali kožu i u Birmingemu protiv Aston Vile u prvom meču kada su primili gol za 1:0 u 94. minuti.