Dva rivala se bore za drugo mjesto na tabeli

Detalj sa utakmice Zrinjski - Sarajevo. HŠK Zrinjski

18.12.2023

Fudbaleri Zrinjskog u posljednjem susretu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine dočekuju Sarajevo.

Dva rivala zatvaraju tako jesenji dio bh. prvenstva, a oni se bore i za drugo mjesto na tabeli.

"Plemići" su trenutno drugi sa 35 bodova, dok je Bordo tim treći sa dva boda manje.

Na ovom susretu pravdu će dijeliti najbolji bh. arbitar Irfan Peljto

Tekstualni prijenos pratite uživo na portalu Avaz.ba.

Zrinjski - Sarajevo 2:0 (Bilbija 40', Zlomislić 44')

FT - Gotova je utakmica u Mostaru.

90'- Četiri minute sudijske nadoknade u Mostaru.

90' - Oliveira je nervozan tokom cijelog susreta i dobio je žuti karton. Dobro je i prošao koliko je "prosipao huju" tokom susreta.

85' - Posljednja izmjena u Sarajevu. Rožman izvodi Buljubašića i uvodi Ljukovca.

81' - Ramić dobiva žuti karton nakon što je povukao za dres i zaustavio Julardžiju.

80' - Nevjerovatno, ali u 35 minuta drugog poluvremena nije viđena niti jedna prilika na susretu u Mostaru.

75' - Poprilično dosadan period na susretu. Bez pravih dešavanja. Igrači Sarajeva izgledaju veoma loše.

66'- Kiš i Sabljić izlaze u redovima domaće ekipe, a interesantno je da ulaze dva bivša igrača Sarajeva - Jukić i Ramić.

62' - Anđušića u napadu Sarajeva mijenja Čataković.

60' - Petnaest minuta drugog poluvremena je prošlo bez prave igre u Mostaru.

58' - Kjeremeh je faulirao Radića i sudija Peljto mu je pokazao žuti karton.

56' - Čarke na terenu između Mateja Senića i Renana Oliveire, ali sudija Peljto to brzo zaustavlja.

53' - Izmjena i na drugoj strani. Hasića je zamijenio Kjeremeh.

50' - Prva izmjena u redovima Zrinjskog. Ćorluka izlazi, a ulazi Ćuže.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme u Mostaru.

45+2' - Opasan pokušaj Tomislava Kiša, ali udarac odlazi pored gola.

45' - Još tri minute sudijske nadoknade u Mostaru.

44' - GOLLL!!! Fudbaleri Zrinjskog su poduplali prednost. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Zlomislić se najbolje snašao i pogodio za 2:0.

40' - GOLLL!!! Zrinjski vodi! Nemanja Bilbija se ispravio za promašeni penal od prije nekoliko minuta.

36' - Ispravka: Bilbija je pogodio stativu iz penala.

35' - Rogić se ispravlja!!! Brani penal golman Sarajeva i ostaje 0:0.

34' - Katastrofalana reakcija Rogića. Golman je opet zaplivao. To je dovelo do toga da Beganović napravi penal. Žuti karton je dobio Ajdin Hasić zbog prigovora.

29'- Sjajan pokušaj Hasića! Fudbaler Sarajeva je sjajnim udarcem nakon što je ušao u sredinu s desne strane pokušao matirati golmana Marića, ali brani to čuvar mreže Zrinjskog.

25' - Najbolja prilika za Zrinjski! Ivančić je ubacio iz slobodnog udarca, nakon čega je golman Rogić zaplivao, ali je Aničić uspio izbaciti loptu.

20' - Pokušava i Renan Oliveira iz daljine, ali lopta odlazi daleko od gola.

18' - Najopasniji pokušaj na susretu! Mustafić je sa dvadesetak metara šutirao, ali je golman Marić uspio spriječiti gostujuću ekipu da dođe u prednost.

12' - Prvi ozbiljan pokušaj na susretu. Zlomislić s dva udarca pokušao savladati Rogića, ali lopta ostaje pored gola.

5' - Početno odmjeravanje snaga na stadionu "Pod Bijelim brijegom", bez pravih prilika.

1'- Počeo je susret u Mostaru.