Ovo je grupa u kojoj je danas pobjeda neophodna samo jednoj ekipi

Ukrajina Belgija - Avaz
+4

prije 2 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 3. kola grupe E Evropskog prvenstva.

Ovo je najluđa grupa Evropskog prvenstva. Nakon dva kola, svi imaju po tri boda - Rumunija, Belgija, Slovačka i Ukrajina.

Ukrajina - Belgija 0:0

Slovačka - Rumunija 1:1 (Duda 24' / Marin penal 37')

FT - Kraj!

90' - Četiri minute nadoknade.

82' - Ulazimo u završnicu utakmice.

73' - Karasko je zaprijetio, ali je odbranio to Trubin.

69' - Belgija je opasna u ovim trenucima. Sve jači napadi "Đavola".

Trenutak kada je Duda dao gol za Slovačku. Platforma X

64' - Lukaku je sada bio u prilici. Namjestio se na lijevu nogu, pronašao i prostor za šut, ali bio je to slab pokušaj da se savlada Trubin.

58' - Prva izmjena na ovoj utakmici. Zinčenko ulazi u igru umjesto Mikolenka.

58' - Bilo je opasno! Doku je probio po lijevoj strani, ali nije uspio pronaći Lukakua.

55' - Čekamo na prvo pravo uzbuđenje u nastavku. Bez promjene rezultata i na drugoj utakmici.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog dijela.

45+2' - De Brujne je sada zaprijetio, ali je to lagan plijen za golmana Rumunije.

45' - Dvije minute nadoknade.

43' - Faes je požutio kod Belgijanaca.

40' - Golom Rumuna se ponovo promijenila situacija u grupi. Belgija je sada prva, a ispada Ukrajina.

37' - GOL! Rumunija je izjednačila. Razvan Marin je bio siguran izvođač jedanaesterca.

36' - Penal za Rumuniju! Na drugom susretu je Hancko napravio faul u šesnaestercu, Rumunija ima priliku da se vrati u meč.

30' - S trenutnim rezultatima će dalje Slovačka, kao prva, te Belgija i Ukrajina.

Ovako izgleda lajv tabela grupe. Screenshot

24' - GOL! Slovačka vodi protiv Rumunije, a strijelac je Duda!

24' - Faes se sada odvažio na šut s distance, ali bez opasnosti po Ukrajince.

21' - Evo ga konačno šut Ukrajinaca. Jaremčuk je zaprijetio belgijskom golu, ali odbranio je to Kastels.

15' - Belgija ima inicijativu. Ukrajini treba pobjeda, ali još nije šutirala na belgijski gol.

8' - Velika šansa! Lukaku je izbio pred golmana Ukrajine, ali Trubin brani.

1' - Počela je utakmica!

20:55 - Igrači Ukrajine i Belgije izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

20:50 - U fokusu je utakmica Ukrajina - Belgija, a pratit ćemo dešavanja i s drugog duela.

20:35 - Ukrajina je jedina ekipa kojoj je neophodna pobjeda za narednu rundu. Ostalima odgovaraju remiji.

Danas se sastaju Ukrajina i Belgija, a u drugom susretu snage će odmjeriti Slovačka i Rumunija u meču koji bi mogao biti "namješten".

Fudbalski sladokusci vjeruju da će i jedni i drugi biti pod ručnom i odigrati neriješeno, jer remi obje ove ekipe vodi u narednu rundu takmičenja.

Poznati su i početni sastavi za ove dvije utakmice.

Ukrajina: Trubin, Timčik, Zabarnji, Svatok, Matvijenko, Mikolenko, Šaparenko, Brazhko, Sudakov, Jaremčuk i Dovbik.

Belgija: Kastels, Kastanj, Faes, Teate, Kastanj, De Brujne, Onana, Tilemans, Trosar, Doku i Lukaku.