Ni kiša ga nije omela: Đoković pobijedio Hanfmana za četvrtfinale u Ženevi

Pri rezultatu 40:40 sudija je poslao igrače na klupu, pod kišobran

Đoković: Priprema za Rolan Garos. Platforma X

22.5.2024

Prvi teniser svijeta Novak Đoković pobijedio je Nijemca Janika Hanfmana (Yannick Hanfmann) u 2. rundi turnira u Ženevi rezultatom 2:0.

Oba seta završena su sa identičnih 6:3, 6:3. Prvi set je bio prekinut zbog kiše koja je padala u Ženevi, ali ni ona nije uspjela omesti Đokovića na putu do trijumfa.

Nakon dobrog prvog seta, uslijedio je drugi koji je počeo jako loše po Novaka. Hanfman je imao 3:0, ali je onda Novak "ubacio u brzinu više" i nanizao šest gemova za trijumf na svoj 37. rođendan koji mu donosi plasman u četvrtfinale.

Tamo će igrati protiv boljeg iz duela između Denisa Šapovalova (Shapovalov) i Talona Griekspora (Tallon Griekspoor).

Inače, riječ je o turniru iz ATP serije 250 koji će Đokoviću poslužiti kao priprema za Rolan Garos.

Drugi set

Đoković - Hanfman 6:3, 6:3

6:3 - Kraj! Đoković pravi novi brejk i na krilima šest vezanih gemova dolazi do drugog seta i pobjede u ovom meču.

5:3 - Đoković potvrđuje brejk servis gemom. Samo ga gem dijeli od pobjede.

4:3 - Brejk! Novak je u velikoj seriji, nanizao je četiri gema nakon lošeg početka i preokrenuo stvari u svoju korist.

3:3 - Povratak Đokovića u život, 3:3 je sada.

2:3 - Brejk! Vraća se Đoković u drugi set!

1:3 - Prvi gem za Đokovića u ovom setu. Spasio je jednu brejk loptu i uspio okrenuti stvari u svoju korist.

0:3 - Fenomenalan start za Hanfmana u ovom setu, sada je osvojio gem bez izgubljenog poena.

0:2 - Brejk! Njemački teniser je iskoristio svoju desetu brejk loptu od početka meča i oduzeo gem Đokoviću.

0:1 - Hanfman set otvara servis gemom.

Prvi set

6:3 - Đoković osvaja prvi set! Spasio je jednu brejk loptu, a onda na krilima dva vezana asa došao do gema i prvog seta.

20:04 - Nastavljen je duel Đokovića i Hanfmana nakon prekida koji je izazvala kiša.

19:20 - Igrači su poslati u svlačionicu. Za sada nema informacija da li će se i kada nastaviti ovaj meč.

5:3 - Prekid meča! Pri rezultatu 40:40 sudija je poslao igrače na klupu, pod kišobran. Sve jače pada u Ženevi.

5:3 - Hanfman osvaja servis gem i prekida mini-seriju Đokovića.

5:2 - Đoković potvrđuje brejk. Bio je u opasnosti, imao 15:40, ali je spasio dvije brejk lopte i osvojio gem.

4:2 - Brejk! Đoković je imao 0:40, a onda iskoristio treću brejk loptu.

3:2 - Đoković osvaja novi gem, a prvi put mu je Hanfman uspio uzeti poen.

2:2 - Odličan je bio Nijemac. Đoković mu je tek uzeo jedan poen.

2:1 - Ponovo je Novak siguran na svom servisu i opet nije izgubio nijedan poen.

1:1 - Hanfman je odolio pritisku Đokovića i osvojio je svoj prvi gem.

1:0 - Đoković je odlično počeo, osvojio je prvi gem bez izgubljenog poena.