BIH

Upecali kapitalca: Borba sa somom trajala tri sata

Članovi grupe „Abuzenze“ iz Trebinja

P.M.

26.7.2014

 

Trojica trebinjskih ribolovaca Nebojša Miletić, Goran Ijačić i Rade Kukurić, kada su pošli u ribolov na Bilećko jezero ni slutili nisu da će upecati soma kapitalca. Borba sa somom koga su upecala ova trojica Trebinjaca trajala je oko tri sata. Na kraju su na obalu izvuki soma dugačkog 224 centimetra i teškog oko 70 kilograma.

 

Ono što svakako treba reći je da su sva trojica iskusni ribolovci, a kako su nam potvdili do sada nisu nikada naišli na ribu ove veličine, a uhvaćena je na podvez 0,32.

 

"Nas trojica koji smo članovi ekipe 'Abuzenza' kao i svaki dan otišli smo do Bilećkog jezera. Borba sa somom je trajala dva sata i 45 minuta.  Ono što svakako predstavlja zadovoljstvo je što smo ga uhvatili na podvezu 0,32, što ribari koji se razumiju, neće moći da vjeruju, ali zaista je bilo tako",  rekao je Goran Ijačić i dodao da on misli da je ovo najveći som upecan u ovoj ribolovnoj sezoni na Bilećkom jezeru.

 

"Bila je i somovijada, a uhvaćeni su samo manji komadi. Ovo vrijeme je nepovoljno za hvatanje soma, ali došli smo u pravo vrijeme ne pravo mjesto", naglasio je Ijačić i dodao da bez obzira na zadovoljstvo ulovom ne bi volio da se ponovo sretne sa ovolikoim somom. 

 

Prema riječima Rade Kukurića borba je bila zaista teška, a som je ulovljen na "bućku".

 

"U toku borbe koja je trajala 2 sata i 45 minuta mijenjali smo se. Nije bilo lako ni njemu ni nama, ali izgleda da je nama bilo lakše", rekao je Kukurić i dodao da je najteže bilo kada su soma dovukli do obale.

 

"Obično somove hvatamo rikavicom za usta, ali njegova su bila toliko debela da ih nismo mogli obuhvatiti. Goran je držao soma, a Nebojša i ja smo ušli u vodu sa krpom  i uhvatili ga za donja usta i onda je bila borba da ga ubacimo u čamac,, ali eto uspjeli smo", naveo je Kukurić.

 

Svi su se složili da je ovo događaj koji će pamtiti cijeli život. 

 

 

 

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.