KOŠARKA

ZENICA Saradnja OKK Čelik sa "Basicball Academy"

Sa zeničkim košarkašima trenirat će Max Klien

D. Pa.

16.12.2015

U narednih 10 dana sa prvotimcima OKK Čelik trenirati će američki košarkaš Max Klien, a radi se o dvadesetpetogodišnjem krilnom igraču koji dolazi posredstvom košarkaše akademije "Basicball Academy" koja već drugu godinu postoji i djeluje u Dubaiju.

Kako su pojasnili na oficijelnoj stanici OKK Čelik, vlasnik i osnivač ovog košarkaškog projekta, koji pokriva cijeli Bliski istok i ima za cilj ekspanziju i omasovljenje košarke, je Zeničanin Zoran Savić. Prvi njegov saradnik i mozak svih operacija akademije je Sarajlija Dejan Kamenjašević, te još jedna Čelikova legenda Dževad Alihodžić, koji je zadužen za sportski i trenažni dio.

- Ovo neće biti prva i jedina posjeta igrača ove akedemije našem klubu, ideja je širokog spektra u vidu razmjene igrača, košarkaških kampova u našem gradu, trenerskih klinika, turnira i posjeta naših selekcija Dubaiju i obratno - dodaju iz Čelika, upućujući riječi zahvale "Basicball Akademiji", te se raduju novim zajedničkim projektima u skoroj budućnosti.


 

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.