REZULTAT 126:108

Bulsima prija Pariz: Ubjedljiva pobjeda protiv Pistonsa

Čikago je bio bolji tim na parketu praktično od početka

Nakon druge vezane pobjede, Bulsi na desetom mjestu Istoka imaju skor 21-24. Printscreen

H. J. I.

20.1.2023

Košarkaši Čikago Bulasa savladali su u četvrtak Detroit Pistonse u Parizu i pobjedu upisali rezultatom 126:108 (31:24, 34:32, 28:23, 33:29).

Čikago je bio bolji tim na parketu praktično od početka, a prednost od sedam poena koju je stekao nakon uvodnih 12 minuta samo je povećavao kako je meč odmicao.

U nekoliko navrata su domaći uspijevali da dođu na naizgled dostižan zaostatak, ali svakog puta je odgovor bio isti i na kraju je Čikago upisao veoma ubjedljiv trijumf.

Najbolji u ekipi pobjednika bili su Lavin sa 30 poena, Derozan sa 26 te Nikola Vučević sa 16 poena, 15 skokova i šest asistencija. Dvocifren učinak imali su i Dosunmu sa 13 poena, Džons sa 12 i Vajt i Vilijams sa po 10. Goran Dragić je za 14 minuta postigao tri poena uz po dvije uhvaćene lopte i asistencije.

U Detroitu je najbolji bio Bojan Bogdanović koji je postigao 25 poena uz pet skokova i tri asistencije. Dialo je stao na 17, po 16 su dodali Bej i Avij, a Duren je postigao 11 poena uz 12 skokova.

Nakon druge vezane pobjede, Bulsi na desetom mjestu Istoka imaju skor 21-24, Detroit je posljednji u istoj konferenciji sa samo 12 pobjeda i 36 poraza.