Partizan ponovo slavio protiv Zvezde: Crno-bijeli imaju tri meč lopte

Beogradski rivali su odigrali odličnu utakmicu

Naneli: Najbolji strijelac Partizana. KK Partizan

15.6.2023

Košarkaši Partizana su po drugi put odbranili svoj parket i još jednom su savladali Crvenu zvezdu u finalu ABA lige. Oni su do vodstva od 2:0 u plej-of seriji došli pobjedom rezultatom 87:78.

U ovoj utakmici je bilo dosta interesantnije sa obje strane. Prvo poluvrijeme je vrvilo od dobre košarke i obje ekipe se nisu predavale.

Dok je u prvoj utakmici Partizan posustao u drugom poluvremenu, zbog velike razlike, ovoga puta se u nastavku „ugaslila“ Zvezda.

Na njihovu nesreću oni nisu imali ogromnu prednost kao njihovi rivali i porazom su dopustili tri meč lopte „crno-bijelim“.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi su bili Džejms Naneli (James Nunnaly) i Alen Smailagić sa po 15 poena, dok je Matijas Lesor (Mathias Lessort) postigao 13.

Zvezdu je predvodio Nemanja Nedović sa 21 poenom, dok je Ognjen Dobrić jedini još bio dvocifren, a on je postigao 11 poena.