EUROLIGA

Velika drama i pobjeda Partizana nad Zvezdom u sjajnom derbiju

Crveno-bijeli su imali 12 poena prednosti uoči posljednje četvrtine, ali Partizan je režirao veliki preokret

Sa večerašnje utakmice. KK Partizan

26.10.2023

Košarkaši Partizana pobijedili su Crvenu zvezdu u 5. kolu Eurolige sa 88:86 nakon velikog preokreta.

Crno-bijeli su fantastično otvorile ovaj meč. Dugo su držali Zvezdu na samo dva postignuta poena, a prvu dionicu priveli su u svoju korist sa 22:13.

Zvezda je bolje zaigrala u drugoj, pa se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu. Otvaranje drugog poluvremena pripalo je Crveno-bijelim koji su u posljednju dionicu ušli sa 12 poena prednosti.

Ipak, furiozna igra u posljednjih deset minuta donijela je Partizanu preokret i veliku pobjedu.

Najefikasniji kod Partizana bio je Aleksa Avramović sa 14. Jedan manje dodao je Zek Ledej (Zach LeDay), 12 je ubacio Ognjen Jaramaz, a 11 Frenk Kaminski (Frank Kaminsky).

Kod Zvezde se istakao Džoel Bolomboj (Joel Bolomboy) sa 16 ubačaja, pratio ga je Šabaz Nejpir (Shabazz Napier) sa 14.

Partizan je sada na omjeru od dvije pobjede i tri poraza, dok je Zvezda na samo jednom trijumfu uz omjer 1-4.