KUP BIH

Velež nadomak polufinala: Het-trik Nermina Haskića

Velež nadomak polufinala: Het-trik Nermina Haskića. FK Velež / Dino Đonko

1.3.2023

Sloga Doboj je dočekala ekipu Veleža u okviru četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine, a Mostarci su slavili rezultatom 0:3.

Utakmica se igrala na stadionu u Modriči, a početak je bio pomjeren pola sata zbog lošeg stanja terena.

Prvo poluvrijeme je završilo bez golova, a i velikih prilika. U drugom je Velež napao, a to im se isplatilo u 55. minuti kada je Nermin Haskić pogodio nakon centaršuta Vehabovića.

Utakmica je još gore prošla po Slogu u nastavku, pošto je prvo u 78. minuti Dadić dobio crveni karton, a onda je Haskić postigao i drugi gol na utakmici.

Haskić je kompletirao het-trik u drugoj minuti sudijske nadoknade, ponovo na asistenciju Vehabovića.

Uzvratne utakmice Kupa BiH su na rasporedu za dvije sedmice.