ENGLESKA

Halandov rekord u bitnoj pobjedi Sitija, Sautempton na rubu provalije

Junajted slavio na krilima jubilarnog gola Fernandeša, a velika tri boda upisao je i Njukastl

Haland: Postigao 50. gol ove sezone. Twitter

30.4.2023

Mančester siti je ostvario bitnu pobjedu na gostovanju kod Fulema u meču 34. kola engleske Premijer lige (2:1).

"Građani" su poveli već u 3. minuti kada je Erling Haland (Haaland) pogodio iz penala i tako srušio rekord - postao je prvi fudbaler u engleskoj ligi nakon 1931. godine koji je u jednoj sezoni postigao 50+ golova u svim takmičenjima.

Fulem se brzo vratio u u ovaj susret, jer je Karlos Vinisijus (Carlos Vinicius) matirao Edersona u 15. minuti.

Onda se pojavio junak iz sjene Hulian Alvarez (Julian) koji je postigao sjajan gol u 36. minuti za, ispostavit će se, konačnih 2:1 i vrijednu pobjedu svog tima u borbi za titulu prvaka.

U istom terminu odigrana su još četiri susreta. Bornmut je bio uvjerljiv protiv Lidsa sa 4:1, Mančester junajted je jubilarnim, 100. ligaškim kolom u karijeri Brune Fernandeša savladao Aston Vilu (1:0), a Njukastl je bio bolji od fenjeraša Sautemptona (3:1).