POSTIGAO SJAJAN GOL

Ronaldo pokazao Benzemi kako se to radi: Al Nasr u polufinalu arapskog Kupa šampiona

Taliska mu je ostavio povratnu loptu, a Portugalac je pravom bombom matirao protivničkog golmana

Slavlje igrača Al Nasra. Facebook

6.8.2023

Kristijano Ronaldo (Cristiano) predvodio je svoj Al Nasr do pobjede nad Raja Kazablankom (3:1) i plasmana u polufinale arapskog Kupa šampiona.

Al Nasr je poveo u 19. minuti kada je pogodio kapiten Ronaldo nakon asistencije Andersona Taliske (Talisca). Taliska je ostavio povratnu loptu za Portugalca, a on je lijevom nogom poslao pravu bombu i savladao protivničkog golmana.

Deset minuta kasnije Sultan Al Ganam je udvostručio prednost svog tima. Seko Fofana je u 38. minuti dao gol za 3:0, a onda je defanzivac Al Nasra Abdulah Madu zatresao svoju mrežu tri minuta kasnije za konačnih 3:1.

Al Nasr će u polufinalu igrati protiv Al Šorte koja je bila bolja od Al Sada.

Drugi polufinalni par čine Al Hilal koji je izbacio Benzemin Al Itihad te bolji iz duela Al Šabab - Al Vahda.

Inače, Benzemin Al Itihad je izgubio od Al Hilala 3:1, a francuski napadač je promašio penal.