"Zmaj" na tapeti zbog slabe partije: "Trči kao slijepa kokoš"

Ajaksu ne cvjetaju ruže ove sezone, a u sivilo ekipe, nakon odličnih priprema, uklopio se i naš reprezentativac

Benjamin Tahirović. Twitter

22.9.2023

Ajaks i Marsej odigrali su 3:3 u prvom kolu Evropske lige. Utakmica je bila burna, a još burnije je bilo nakon utakmice. Naime, nakon što je poveo 2:0, Ajaks je brzo ispustio prednost. U drugom poluvreemnu su imali još jednom prednost, ali su Francuzi uspjeli izvuči bod.

Za ispuštanje dobrog rezultata mnogi su vidjeli krivca u Benjaminu Tahiroviću, reprezentativcu Bosne i Hercegovine.

Tahirović je odigrao samo poluvrijeme, a nakon utakmice se suočio sa ozbiljnim kritikama. Niko nije bio glasniji od ESPN-ovog analitičara Marsijana Vinka.

- Tahirović je dramatičan. On stvarno ne razumije kuda se treba kretati. Trči kao slijepa kokoš tamo ispred odbrane. Svu opasnost na Ajaksovu odbranu dolazi u Tahirovićevom prostoru – oštro je poručio Vink.

Ni trener Moris Stein nije bio ništa blaži prema našem reprezentativcu.

- Mislim da nije odigrao dobro. Bio je vrlo nemaran oko lopte – kratko je kazao Stein.

Ajaksu ne cvjetaju ruže ove sezone, a u sivilo ekipe, nakon odličnih priprema, uklopio se i naš reprezentativac. Ima i do toga što je u novoj sredini kao mlad igrač sa puno pritiska, te je sigurno da će se Tahirović izdići iznad situacije i pokazati sav raskoš svog talenta. Također, ovakve situacije će ga činiti otpornijim u budućnosti.