TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Belgija - Slovačka 0:1

Pravdu na utakmici koja se igra u Frankfurtu dijelit će turski sudija Umut Meler

Lukaku - Avaz
Detalj s utakmice - Avaz
+5

17.6.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos druge utakmice grupe D koju igraju selekcije Belgije i Slovačke.

Pravdu na utakmici koja se igra u Frankfurtu dijelit će turski sudija Umut Meler. Poznati su i početni sastavi za koje su se odlučili selektori Domeniko Tedesko i Frančesko Kalcona.

Belgija - Slovačka 0:1 (Šranc 7')

FT - Kraj utakmice!

90' - Sedam minuta nadoknade.

86' - Ruka! Openda je sjajno probio po lijevoj strani i uposlio Lukakua, koji šalje loptu u mrežu! Međutim, gol je poništen nakon gledanja VAR-a zbog igranja rukom Opende!

83' - Tedesko daje sve karte u napad. Lukebakio i Openda su u igri umjesto Karaska i Dokua.

76' - Tilemans je požutio odmah po ulasku u igru. Prekinuo je opasan kontra napad Slovaka.

71'  - Sve su nervozniji fudbaleri Belgije.

62' - Kakva šansa za Belgiju! Bakajoko je šutirao, savladao je golmana Dubravku, ali s linije spašava Hancko.

58' - Mijenja Belgija. Tedesko šalje karte u napad. Bakajoko je u igri umjesto Mangale.

56' - OFSAJD! Slabo su bili postavljeni Slovaci, Belgijanci su ih izigrali kratkom kombinacijom nakon kornera, a Lukaku pogađa. Međutim, iz VAR sobe su signalizirali ofsajd!

55' - Šansa za Belgiju! Lukaku je bio u prilici, ali Dubravka to odbija u korner.

50' - Belgija pokušava kreirati nešto pred protivničkim golom, ali su ovo jalovi napadi.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Gotovo je poluvrijeme.

45' - Još dvije minute će se igrati u prvom dijelu.

42' - Nevjerovatno! Šta je sada promašio Lukaku! Dobio je perfektnu loptu, pobjegao je odbrani, ali kada je a njega izašao golman, loptu je u trku poslao barem pet metara pored gola. Ovo je bilo teže promašiti nego pogoditi.

38' - Nova velika šansa za Slovačku! Haraslin je volejom pokušao zatresti mrežu, ali Kastels je uspio to odbraniti.

30' - Prvi žuti karton za Belgiju na utakmici. Dobio ga je Mangala.

25' - Belgijanci su nervozni, pokušavaju kreirati nešto, ali Slovaci se dobro brane.

18' - Pekarik je sada dobro reagovao u odbrani. On je najstariji igrač Slovačke, ima 38 godina.

13' - De Brujne je centrirao, bila je ovo opasna lopta, ali je prošla kroz šesnaesterac Slovačke.

7' - GOOOOOOOOL! Slovačka vodi! Prvi pravi pritisak Slovaka, Kastels je odbranio prvi šut, ali na odbitak natrčava Šranc i pogađa za vodstvo Slovačke!

3' - Kakva šansa! Lukaku je imao zicer, ali iz velike blizine nije uspio savladati Dubravku. Prethodno je Doku sjajno prošao po strani.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Igrači obje reprezentacije izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

Belgija: Kastels, Kastanj, Faes, Debast, Karasko, Mangala, Onana, Trosar, De Brujne, Doku i Lukaku.

Slovačka: Dubravka, Pekarik, Vavro, Škrinjar, Hancko, Duda, Lobotka, Kucka, Šranc, Haraslin i Boženik.

Podsjetimo, ranije je u ovoj grupi odigran meč između Rumunije i Ukrajine, a Rumuni su iznenađujuće razbili protivnika s 3:0. To im je prva pobjeda na velikim takmičenjima u 21. stoljeću.

Ove dvije ekipe nisu igrale još od 2013. godine. Bilo je to u prijateljskom susretu, a trijumf je odnijela ekipa Belgije rezultatom 2:1.