Španac imao ključne brejkove u prvom i drugom setu

Srbija ostala bez teoretske šanse za prolaz dalje. Twitter

I. Ćosić

5.1.2022

Filip Krajinović poražen je u prvom meču duela između Srbije i Španije od Pabla Karenja Buste (Carreno-Busta) u dva odigrana seta. Ovim porazom, Srbija je ostala bez teoretske šanse da se plasira u polufinale ATP kupa.

Srbijanskim teniserima je trebao maksimalan učinak u tri meča protiv Španaca, ali već na kraju prvog meča je bio poznat konačan ishod. Nakon što se ispoštuje protokol turnira i odigraju preostali singl i dubl meč, reprezentativci Srbije se vraćaju u Beograd.

Vratio se Krajinović u prvom setu poslije ispuštenog brejka. Španac je imao 3:1, ali je Filip došao do izjednačenja. To je sve uradio u prvom periodu igre koji je lako pripao Špancu.

U drugom setu je Karenjo-Busta također rano stigao do ostvarenog brejka, samo što je ovog puta do kraja držao prednost i zasluženo trijumfovao.