Lajpcig imao tri gola prednosti, pa strahovao za pobjedu

Herti je malo falilo da ostane neporažena

Lajpcig upisao četvrti trijumf sezone. TWITTER

15.10.2022

Fudbaleri Lajpciga došli su do očekivane pobjede nad Hertom (3:2) u susretu 10. kola, koja im je bila četvrta ove sezone u njemačkoj Bundesligi.

Imali su "Crveni bikovi" tri gola prednosti, ali su na kraju ipak strahovali za pobjedu.

Sva tri gola postigli su za poluvrijeme, a pogađali su Emil Forsberg u 25., Abdu Dijalo (Abdou Diallo) u 30. i Vili Orban (Willi) u 45. minuti.

Gosti iz Berlina su u nastavku preko Dodija Lukebakija (62. - penal) i Stevana Jovetića (64.) vratili rezultatsku neizvjesnost, a vrlo lako su mogli i do poravnanja.

Nekoliko minuta kasnije Jovetić je bio za malo neprecizan, dok je u petoj minuti nadoknade Vilfred Kanga (Wilfried) pogodio stativu.

Lajpcigu je ranije, u 84. minuti, zbog ofsajda poništen gol, koji je postigao Kristofer Enkunku (Christopher Nkunku).

Lajpcig je trenutno deveti s 15 bodova, a Herta 15. s osam.