A. B.

5.11.2022

Sa utakmice u Banovićima - Avaz
+8

Fudbaleri Slobode prekinuli su crni niz od devet utakmica bez pobjede u prvenstvu, pošto su u 17. kolu savladali ekipu Sarajeva rezultatom 2:0.

Tuzlaci su poveli u 11. minuti. Vošnjak je probio stranu i uputio dodavanje u peterac, Musa u pokušaju izbijanja lopte pogodio Vranješa, a na pravom mjestu se našao Eldar Mehmedović koji bez problema poslao loptu u mrežu za 1:0. Fudbaleri Sarajeva su se bunili, tražeći ofsajd, no sudija je Petrović je pokazao na centar.

S rezultatom 1:0 se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Sarajevo je nastavilo vršilo pritisak, Sloboda prijetila iz kontranapada.

Pokušavali su gosti ugroziti Bukvića uglavnom dalekometnim šutevima i ubačajima sa strane, ali nisu imali uspjeha. Avramovski je propustio odličnu šansu u 81. minuti, kada je pogodio iskosa. I onda kazna za promašaje. Dvije minute prije kraja Said Husejinović ubacuje loptu, a Kapetanović matira Šahinovića.

Ovom pobjedom, fudbaleri Slobode su pobjegli sa dna tabele.