Španija i Njemačka odigrale meč bez pobjednika

Španci su tražili pobjedu za ovjeru plasmana dalje, Nijemci ostali u životu

Piše: E. Ć.

27.11.2022

Sa večerašnje utakmice - Avaz
+3

Selekcije Španije i Njemačke podijelile su bodove u 2. kolu grupne faze (1:1) Svjetskog prvenstva. Španci su tražili trijumf kojim bi obezbijedili plasman u narednu rundu, dok su Nijemci željeli popraviti utiske nakon šokantnog poraza od Japana (1:2).

Nakon nadmudrivanja u prvom dijelu uslijedio je zanimljivi fudbal u drugom poluvremenu. Na prvi gol se čekalo do 62. minute kada je pogodio Alvaro Morata. Zanimljivo da je Morata u igru ušao osam minuta prije postizanja pogotka.

Nijemce je poraza spasio rezervista Niklas Fulkrug (Niclas Fullkrug) u 83. minuti. Potom je "Elf" silovito napao, a najbolju šansu propustio je Leroj Sane (Leroy) koji je u petoj minuti sudijske nadoknade prošao i golmana Unaija Simona, a onda se spetljao i sve upropastio.

U posljednjem kolu Španija igra protiv Japana, dok će Nijemci odmjeriti snage sa Kostarikom.

TOK UTAKMICE

90' - Kraj utakmice!

90' - Siloviti napadi Njemačke u finišu meča. Imat će korner, posljednja prilika na utakmici.

90' - Šest minuta sudijske nadoknade.

87' - Šloterbek je zamijenio Rauma kod Njemačke.

84' - Još jedna promjena u njemačkom timu. Hofman mijenja Gnabrija.

83' - GOOOOOOOOOOOOOL! Vraća se Njemačka! Fulkrug je pogodio nakon akcije Musijale i Sanea!

82' - Enrike iz igre vadi Albu, još jedna dobra partija iskusnog defanzivca. Balde je umjesto njega u timu.

81' - Kimih je pokušao iz slobodnjaka zaprijetiti, izborio je samo korner. Treći udarac iz ugla za Njemačku.

73' - Kakva šansa za Musijalu! Izašao je sam pred golmana Španije, ali ne pogađa!

70' - Mijenja Hansi Flik. Fulkrug mijenja Milera, a Gindoan je svoje mjesto ustupio Saneu. Na terenu je i Klosterman umjesto Kerera.

66' - Nove promjene kod Španaca. Koke i Vilijams su zamijenili Asensija i Gavija.

62' - GOOOOOOOOOOOOOL! Enrike je pogodio sa izmjenom, strijelac gola je Alvaro Morata!

60' - Kimih dobija žuti karton, faulirao je Olma.

57' - Opasno je bilo pred golom Španije! Kimih je šutirao nakon greške Španaca, brani to Simon. Korner za "Elf".

54' - Mijenja Enrike. Umjesto Toresa će u igru Alvaro Morata. Zanimljivo, Feran Tores se zabavlja sa Enrikeovom kćerkom, tako da možemo slobodno reći da je španski selektor sada iz igre izvadio svog zeta.

50' - Prilika za Njemačku da zaprijeti iz prekida. "Elf" je do sada prijetio iz prekida, naročito preko Ridigera.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena.

40' - OFSAJD! Ipak ništa od gola, defanzivac Reala je bio u ofsajdu.

40' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Vodi Njemačka, Ridiger je sjajno pogodio nakon prekida!

37' - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Kerer nakon prekršaja nad Toresom.

33' - Velika šansa za Ferana Toresa! No na kraju je sviran ofsajd.

25' - Serž Gnabri je gađao suprotni ugao, ali nije bio precizan. Odgovaraju i Nijemci.

22' - Dobar pokušaj, Đordi Alba je šutirao desnom nogom, ide to pored gola.

18' - Interesantnu priču ima i prvotimac Njemačke, koju je otkrio uoči ovog susreta. Kada ga je zvao Flik, mislio je da su radnici koji mu renoviraju stan, pa se nije javljao, a onda je stigao SMS.

14' - Zanimljivo, ove dvije reprezentacije posljednji put su se sreli na Mundijalu u Južnoj Africi 2010. godine. Tada je Španija u polufinalu pobijedila Njemačku golom Karlesa Pujola, da bi "Crvena furija" u finalu savladala i Nizozemsku.

Dvije godine ranije su se sastali u finalu Evropskog prvenstva. I tada je Španija slavila, a strijelac je bio Fernando Tores.

10' - Odlična prilika na drugoj strani za Njemačku! Miler je uposlio Gnabrija na desnoj strani, ali pravovremeno istrčava Simon.

7' - Sjajna prilika za Španiju! Nojer spašava Nijemce nakon šuta Olma!

1' - Počela je utakmica!

0' - Pravdu na ovom susretu dijeli Deni Dezmond Makijeli.

Španija je u prvom kolu deklasirala Kostariku sa 7:0, dok je Njemačka iznenađujuće nakon preokreta izgubila od Japana rezultatom 2:1.

Odabrani su i početni sastavi.

Španija: Simon, Karvahal, Rodri, Laport, Alba, Buskec, Gavi, Pedri, Tores, Asensio i Olmo.

Njemačka: Nojer, Kerer, Zile, Ridiger, Raum, Kimih, Gerecka, Gnabri, Gindoan, Musiala i Miler.