Čeka boljeg iz duela Betisa i Barcelone

Real je poveo u 39. minuti. Twitter

Piše: E. Ć.

11.1.2023

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale španskog Superkupa nakon što su poslije boljeg izvođenja penala savladali Valensiju (2:1).

U regularnih 90, pa i dodatnih 30 minuta rezultat je bio 1:1. Real je poveo u 39. minuti kada je Karim Benzema pretvorio penal u gol. Na startu drugog dijela Samuel Lino poravnava rezultat koji se nije mijenjao do kraja regularnog dijela.

Promjene nije bilo ni u dodatnih 30 minuta, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Jedan od junaka Reala bio je Tibo Kurtoa (Thibaut Courtois) koji je odbranio penal Hoseu Gaji (Jose Gaya).

Za Real su pogađali Benzema, Luka Modrić, Toni Kros i Marko Asensio, dok su za Valensiju gol bili precizni Edinson Kavani i Hugo Giljamon. U drugoj seriji za "Šišmiše" je promašio Eraj Komer.

Real će u finalu igrati s boljim iz duela Betisa i Barcelone koji se igra sutra od 20 sati.