Derbi kola u Mostaru završen bez pobjednika

Velež i Široki podijelili bodove

Sa utakmice u Mostaru. NK Široki Brijeg

20.8.2023

Fudbaleri Veleža i Širokog Brijega remizirali su u utakmici 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine (1:1).

Gosti su poveli u 20. minuti. Defanzivac Veleža Azur Mahmić je pogriješio na sredini terena, nakon čega je sijevnula kontra koju je u gol pretvorio Siril Kpan.

S vodstvom Širokog Brijega se otišlo na odmor, a u nastavku je Velež krenuo silovito po gol. "Rođenima" su bile potrebne samo dvije minute u nastavku da dođu do izjednačenja.

Klemen Šturm je centrirao, a na pravom mjestu je bio kapiten domaćih Denis Zvonić.

Do kraja utakmice je viđeno nekoliko prilika, ali ništa što je moglo ugroziti gol i jednih i drugih. Na kraju podjela bodova.

Velež u narednom kolu gostuje Sarajevu, dok će Široki Brijeg na svom terenu ugostiti ekipu GOŠK-a.