GUŽVE

Kolone na cesti Sarajevo - Mostar, problem ponovo stvara i semafor u Konjicu

Gužva počinje već kod tunela Bradina

Velika gužva prema Mostaru. Avaz

E. T.

20.6.2026

Velika frekvencija vozila stvorila je gužve na putu Sarajevo - Mostar, posebno na dionici od Bradine do Konjica, gdje se promet odvija usporeno, a dodatni problem uobičajeno stvara semafor u središtu Konjica.

Prema informacijama BIHAMK-a, pojačan je promet vozila iz unutrašnjosti Bosne i Hercegovine prema jugu zemlje.

 - Na dionici Bradina - Konjic mogući su kraći zastoji, pa se vozačima savjetuje dodatni oprez, kazali su iz Bosanskohercegovačkog auto-moto kluba.


Gužva počinje već kod tunela Bradina, dok se nova kolona formira u Podorašcu i nastavlja prema Konjicu.

Kod Konjica problem u prometu uobičajeno stvara semafor u središtu grada, koji je i jutros bio uključen. Na toj raskrižju promet povremeno regulira i policija.

Manja gužva bilježi se i kod Jablanice. U toku su radovi na zamjeni dilatacije na Ribićkom mostu, na magistralnoj cesti Konjic - Jablanica. Riječ je o kratkoj dionici od 20 metara, a promet se odvija usporeno, jednom prometnom trakom.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.