Veliki broj Albanaca u Makedoniji prosvjeduju danas u Skoplju protiv, kako tvrde, opstrukcije Specijalnog tužiteljstva i "zatvaranja Albanaca po računu aktualne vlasti".
Oni nose albanske i američke zastave, kao i transparente ispisane na albanskom jeziku, a neki od njih se odnose na slučaj "Monstrum", prenosi Tanjug makedonske medije.
Albanci u Makedoniji traže zaustavljanje svih "montiranih procesa".
Prosvjed u Skoplju organizirali su Pokret za reforme DPA, Udruženje bivših političkih zatvorenika i progonjenih Albanaca u Makedoniji, Organizacija vojnih veterana ONA i druge albanske organizacije.
Prosvjed je miran, ali se odvija pod jakim policijskim osiguranjem.
