Fudbaleri Juventusa večeras su uz dosta muke ostvarili pobjedu na gostovanju protiv Lyona. "Stara dama" je slavila sa minimalnih 1:0, a jedini gol na meču postigao je Juan Cuadrado u 76. minuti.
Od prve je minute na terenu bio je i bh. reprezentativac Miralem Pjanić koji je igrao protiv svog nekadašnjeg kluba.
"Mučio sam se kao i cijela ekipa. Lyon je odigrao vjerovatno najbolji meč u ovoj sezoni. Znali smo da nas čeka teška utakmica i tako je bilo. Nismo se predali kada smo ostali s igračem manje i to se isplatilo. Ove sezone nas čeka 50 utakmica i ne možemo dominirati u svakoj. Morate znati kako da dođete do pobjede i onda kada ne igrate baš najbolje", rekao je Pjanić, te dodao:
"Buffon je još jednom pokazao da je najbolji na svijetu. Nikada nisam sumnjao u njega, a večeras je pokazao koliko je važan za naš tim. On je odličan čovjek i još bolji golman. Sreća pa imamo njega".
Buffon je u 39. godini pokazao da je još vrhunski golman. Pogledajte samo neke od njegovih odbrana u Lionu:
