LA LIGA

Brazilci odveli Real do preokreta protiv Espanjola

Prvo je Vinisijus zatresao mrežu na asistenciju Tonija Krosa, što je Brazilcu 19. gol u sezoni. Twitter

G. Š.

11.3.2023

Real Madrid je u prvom duelu 25. kola španske La Lige savladao Espanjol na svom terenu poslije preokreta sa 3:1. Sva četiri gola viđena su u prvom poluvremenu.

Gosti su poveli u 8. minutio preko Hoselua. No, prvo je Vinisijus zatresao mrežu na asistenciju Tonija Krosa, što je Brazilcu 19. gol u sezoni.

U 39. minutu Militao je glavom pogodio za 2:1. Zanimljivo, to je  brazilskom defanzivcu bio već četvrti pogodak glavom ove sezone, po čemu je najbolji od svih igrača u La Ligi. Svih šest golova za Kraljevski klub, Militao je postigao upravo glavom.

Pobjedu je ovjerio Marko Asensio golom u trećem minutu nadoknade.

Real je ovim trijumfom smanjio zaostatak za Barcelonom na šest bodova.