NBA DOIGRAVANJE

Nezapamćen preokret Atlante, Klipersi slavili protiv Jute

Embid je meč završio s 37 poena (13 skokova), dok je Set Kari (Seth Curry) ostvario učinak karijere u doigravanju

Velika pobjeda Havksa. skysports

M. K.

17.6.2021

Dvije vrlo zanimljive utakmice odigrane su noćas u okviru NBA doigravanja.

Filadelfija 76ersi imali su 17 poena prednosti krajem prve četvrtine protiv Havksa, na poluvremenu je bilo čak plus 22, a 15-ak minuta prije kraja i plus 25, međutim, izgubili su!

Atlanta je svoj veliki povrataj počela kad je igru FIle napustio Džoel Embid (Joel Embiid) koji je otišao na odmor.

Od tog trenutka krenula je serija 11:0, kojom su gosti prepolovili zaostatak, a onda su u samoj završnici napravili 14:0, potpuno okrenuli utakmicu i na kraju slavili sa nevjerovatnih 106:103, te poveli u seriji polufinala Istoka sa 3:2.

Inače, Embid je ovaj meč završio s 37 poena (13 skokova), dok je Set Kari (Seth Curry) ostvario učinak karijere u doigravanju s 36 koševa. Junak Hawksa bio je Tre Jong (Trae Young). On je utrpao 39 koševa.

LA Clippersi su slavili protiv Juta Džeza sa 119:111 i preokrenuli zaostatak u seriji na 3:2.

Prvo ime utakmice svakako je bio Pol Džordž (Paul George) s 37 koševa.