Boston prejak za Finiks, nije pomogla ni još jedna sjajna partija Nurkića

Bh. centar u odličnoj formi, briljirao i Durent

Nurkić odlično odigrao. AP Photo/Rick Scuteri

10.3.2024

Košarkaši Boston Seltika pobijedili su Finiks Sanse našeg Jusufa Nurkića rezultatom 117:107.

Timu iz Arizone nije pomoglo ni 45 poena fantastičnog Kevina Durenta (Duranta), kao ni još jedna sjajna partija Nurkića.

Boston je skoro cijeli susret vodio. Zelena mašinerija je pokazala da je najbolji tim dosadašnjeg dijela sezone u NBA.

Finiks je na četiri minute do kraja 3. četvrtine koševima Nurkića, Durenta i Bredlija Bila (Bradley Beal) došao na -3 (74:77), ali više od toga nije mogao.

Džru Holidej (Jrue Holiday) je trojkom presjekao seriju Sansa, a Seltiksi su u nastavku "razbili" rivala.

Bh. centar je ostvario novi dabl-dabl učinak. Za 28 minuta na parketu ubacio je 11 poena uz skoro perfektan šut iz igre (5/6) i uhvatio 11 skokova.

Na to je dodao četiri asistencije, te po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Kod Bostona su se istakli Džejson Tejtum (Jayson Tatum) s 29 i Džejlan Braun (Jaylen Brown) s 27 ubačaja.

Finiks je nakon ovog meča na skoru 37 pobjeda i 27 poraza, dok je Boston na omjeru 49-14.