"AVAZ" SAZNAJE

Testiranje sudija za nastavak WWin lige: Ljajić na prvom mjestu, prate ga Gigović i Peljto

Pohvalno je da je na prvom mjestu najmlađi Ljajić koji je prošle polusezone sudio najviše derbija, kao i da su u top tri FIFA-ini Gigović i Peljto

Mirza Kazlagić  - Avaz
Dnevni avaz
Dnevni avaz
Dnevni avaz
Dnevni avaz
Eldar Ganibegović

30.1.2026

Na 6. sjednici Izvršnog odbora Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH održanoj 10. decembra 2025. godine Darko Čeferin imenovan je za za prvog čovjeka sudijske organizacije pomenutog tijela.

Prema nezvaničnim informacijama koje je dobio "Dnevni avaz", pod budnim okom Čeferina sudije su imale pismeni test poznavanja pravila fudbalke igre, a nakon toga i provjeru fizičke spreme.

Uz Čeferina sudije su nadgledali i kontrolisali Robert Zrilić i Darko Obradović, inače pomoćnici novoizabranom prvom čovjeku za sudije.

Nezvanične informacije koje smo dobili govore da je prvo mjesto zauzeo Nihad Ljajić, čovjek koji je sudio najviše derbija u jesenjem dijelu sezone. Prate ga Miloš Gigović i Irfan Peljto, bh. suci s FIFA-inom značkom.

Poredak sudija

1. Nihad Ljajić

2. Miloš Gigović

3. Irfan Peljto

4. Luka Bilbija

5. Mateo Musa

6. Dragan Petrović

7. Antonio Tomić

8. Aleksandar Njegomirović

9. Josip Martinović

10. Danijel Perić

11. Armin Efendić

12. Nemanja Aleksić

13. Antoni Bandić

14. Ernis Džemidžić

15. Haris Halkić

16. Frano Jelić

17. Armin Kukić

18. Mario Pejić

19. Dragan Kesić

20. Darko Gedžić

21. Sabrija Topalović

22. Elvedin Topuzović

23. Admir Musić

24. Dražen Marić

25. Mirza Kazlagić

Vrijedi istaći da je gospodin Čeferin obilazio sve klubove u WWIN ligi i razgovarao sa prestavnicima istih i svima je čvrsto obećao da će da budu prezadovoljni suđenjem kao i da uvijek mogu da mu se obrate.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.