Novi kiks Seltika, četiri utakmice ne znaju za pobjedu

Rendžers sada ima 20 bodova prednosti

Kapiten Skot Braun u finišu meča zaradio direktan crveni karton. The Scottish Sun

A. M.

20.1.2021

Fudbaleri Seltika remizirali su na gostovanju Livingstonu (2:2) u zaostalom meču 18. kola škotskog Premijeršipa.

Domaći su poveli u 15. minuti golom Sijarona Brauna (Ciaron Brown), a Seltik je do poluvremena preokrenuo rezultat golovima Mohameda El Junusija (Elyounoussi ) i Nira Bitona (Bitton).

Džej Emanuel-Tomas (Jay Emmanuel-Thomas ) je golom u 60. minuti postavio konačan rezultat utakmice.

Seltiku je ovo četvrti meč u nizu u kojem nisu uspjeli upisati pobjedu, a sve je po tim Nila Lenona (Neil Lennon) krenulo nizbrdo porazom u gradskom derbiju od Rendžersa (1:0).

Rendžers sada ima 20 bodova prednosti i dva meča više i na dobrom je putu da prvi put nakon 2011. godine osvoji titulu prvaka Škotske.