U pet mečeva postignut 21 pogodak

Osamnaesto kolo Bundeslige. Twitter

Benjamin Ligata

28.1.2023

Na pet današnjih utakmica u Bundesligi vidjeli smo 21 gol. Najveće iznenađenje priredila je ekipa Verder Bremena koja je savladala ekipu Nike Kovača, Volfsburg sa 2:0.

U zadnjih pet utakmica Volfsburg nije znao za poraz dok je Verder u zadnje četiri upisao poraze. Verder je sjajno otvorio utakmicu kada su preko Fulkruga u 24. minuti došli do vodstva sa bijele tačke. U 77. minuti je Verder povećao svoje vodstvo na 2:0, a opet je mrežu pogodio Fulkrug. Volfsburg je stigao do počasnog pogotka preko Paredesa u 90. minuti.

Augzburg našeg Ermedina Demirovića je pretprio novi poraz. Ekipa Frajburga je slavila sa 3:1. Demirović je odigrao svih 90. minuta i nije se upisao u listu strijelaca. Za Augzburg pogodio je Beriša (Berisha) sa 11 metara.

U derbiju Berlina slavio je Union. Ekipa Uniona je čekala sve do 44. minute na pogodak, a strijelac je bio Doeki (Doekhi). U 67. minuti rezultat je povećao Seguin za konačnih 0:2. Union se ovom pobjedom popeo na drugo mjesto tabele.

Hofenhajm je deklasiran kod kuće od ekipe Mehengladbaha sa 1:4, dok je Majnc savladao ekipu Bohuma sa 5:2.