Štutgart uvjerljiv protiv HSV-a, Švabe na pragu opstanka u Bundesligi

Revanš susret se igra za četiri dana u Hamburgu

Slavlje igrača Štutgarta. Twitter

1.6.2023

Štutgart je u prvom meču doigravanja za Bundesligu uvjerljivo slavio protiv HSV-a rezultatom 3:0.

Popularne Švabe su se kao 16. tim Bundeslige našle u baražu, gdje su se ukrstili s trećeplasiranim HSV-om iz Cvajte.

Štutgart je već u prvoj utakmici došao do velike pobjede i na korak je od opstanka u eliti. Švabe su povele već u prvoj minuti Konstantinos Mavropanos na asitenciju Borne Sose je poentirao za vodstvo.

Domaći su imali priliku udvostručiti prednost u 26. minuti, ali Serhu Girasi (Serhou Guirassy) nije iskoristio jedanaesterac.

Ipak, Štutgart je početkom drugog dijela stigao do 2:0 preko Džoša Vagnomana (Josh), bivšeg igrača HSV-a. Girasi je tri minute kasnije postigao gol i iskupio se za promašeni jedanaesterac.

Revanš susret se igra za četiri dana u Hamburgu.