Nezapamćena rapsodija Fenera: Ovo nije uradio još od 2009. godine, a u glavnoj ulozi Edin Džeko

Kapiten BiH i turskog velikana dao je tri pogotka u razmaku od svega 29 minuta

Džeko: Briljirao protiv Konjaspora. Platforma X

10.1.2024

Fudbaleri Fenerbahčea deklasirali su Konjaspor sa čak 7:1 u utakmici 16. kola turske Super lige.

U centru pažnje je bio kapiten reprezentacije BiH i turskog velikana Edin Džeko koji je u razmaku od svega 29 minuta (11. - 40.) dao tri pogotka.

Prvi gol je dao sa bijele tačke nakon što je sam izborio penal. Potom je iskoristio situaciju "oči u oči" sa golmanom Konjaspora, a treći pogodak mu je sjajno namjestio Sebastijan Šimanski (Szymanski).

Na 4:0 povisio je Mert Muldur, a na odmor je Fener otišao sa vodstvom od 5:0 poslije gola Šimanskog.

Bio je ovo prvi put da je Fener dao pet golova u prvom poluvremenu još od 2009. godine i meča protiv Hadžetepea.

Miči Bačuaji (Michy Batshuayi) je zamijenio Džeku na odmoru, a onda i sam pogodio u 63. minuti. Konjaspor je dotukao vlastiti veznjak Ugurdžan Jazgili (Ugurcan Yazgili) autogolom u 83. minuti. Utješni gol za Konju postigao je Giljerme (Guilherme) u 90. minuti.

Džeko je sa ova tri pogotka došao do cifre od 20 golova u dresu Fenera, od kojih 16 u prvenstvu gdje je sada ubjedljivo prvi strijelac, sa četiri više od Maura Ikardija (Icardi).

Fener je lider tabele sa 50 bodova, dok Galatasaraj ima tri boda i utakmicu manje.