"Rosoneri" promašili dva penala, pa ih Bolonja kaznila u nadoknadi

Milan je i dalje treći na tabeli Serije A sa 46 bodova u 22 odigrana kola

Orsolini: Pogodio za izjednačenje. AP

27.1.2024

Fudbaleri Milana odigrali su neriješeno u meču 22. kola Serije A protiv Bolonje, a utakmica je završena rezultatom 2:2.

Ovu utakmicu obilježilo je to što su dosuđena čak tri penala, od kojih su dva bila za "Rosonere", međutim oni ih nisu iskoristili.

Prije toga, u 29. minuti Džošua Zirkze (Joshua Zirkzee) je doveo Bolonju u prednost.

Već do kraja poluvremena imali su priliku poravniti rezultat domaći fudbaleri, ali je Olivije Žiru (Olivier Giroud) promašio jedanaesterac. Ipak, dvije minute kasnije Ruben Loftus Čik (Cheek) je pogodio za 1:1.

U 74. minuti fudbaleri Milana su ponovo imali priliku pogoditi sa bijele tačke, ali je ovaj put Teo Hernandez promašio.

Činilo se da to neće biti previše važno kada je Loftus Čik postigao svoj drugi pogodak na utakmici i doveo velikana sa San Sira u prednost.

Ipak, ono što oni nisu uspjeli, jeste Rikardo Orsolini (Ricardo), kad je realizirao jedanaesterac u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Milan je treći na tabeli Serije A sa 46 bodova u 22 odigrana kola, te su prilično sigurni u nastavku sezone u borbi za Ligu prvaka, ali šanse za titulu su im vrlo male, dok je Bolonja 7. sa 33 boda i jedno su od iznenađenja sezone.