Fudbaleri Veleža večeras su odigrali prijateljski meč protiv ekipe Novog Pazara, koja je ovu utakmicu uvrstila u raspored umjesto odgođenog duela srbijanske Superlige protiv Radničkog iz Kragujevca.
Susret je završen bez pobjednika, rezultatom 1:1, a viđena su i dva promašena jedanaesterca.
Domaći su poveli u 16. minuti pogotkom Boba Omoregbea, fudbalera koji je nedavno stigao iz italijanskog Milana. U 30. minuti dosuđen je penal za Rođene, ali Almedin Ziljkić nije bio precizan – njegov udarac zaustavio je golman domaćih. Ziljkić je tokom utakmice ispraćen velikim ovacijama s tribina, jer je rođen i ponikao upravo u Novom Pazaru.
Promašaj s bijele tačke imali su i domaći – početkom drugog poluvremena Adem Ljajić nije uspio savladati Belmina Dizdarevića, koji je sjajnom odbranom spriječio Novi Pazar da poveća vodstvo.
Velež je do izjednačenja došao u 72. minuti, kada je nakon odbijene lopte precizan bio Aldin Mešić.
Na stadionu se okupilo nekoliko hiljada navijača, koji su stvorili pravu nogometnu atmosferu i bodrili domaći tim.
Za Novi Pazar ovo je bila posljednja provjera pred historijski prvi nastup u Evropi – naredne sedmice igraju protiv poljske Jagiellonije u 2. pretkolu Konferencijske lige. Velež će svoj takmičarski put u novoj sezoni WWin lige početi narednog vikenda gostovanjem kod Sloge u Doboju.
