Fudbaleri Bajerna deklasirali su Hamburg u okviru trećeg kola Bundeslige rezultatom 5:0.
Tako je Bajern nakon tri kola jedina ekipa u Bundesligi koja je ostvarila maksimalan učinak od tri pobjede.
Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvih deset minuta. Igrao se treći minut kada Lajmer upošljava Gnabrija, a ovaj sjajno pogađa pod prečku. U devetoj minuti Kejn asistira Pavloviću, a ovaj povećava prednost.
Igrao se 22. minut kada Abubaka Sumahoro igra rukom, a sudija Štiler to provjerava s VAR sobom i nakon dugih konsultacija pokazuje na poenal. Heri Kejn je bio siguran i već tu se igra Hamburga u potpunosti raspala.
Luis Diaz je još jednom pokazao da je pravo pojačanje za ekipu Bajerna, kada povećava prednost na 4:0. Uposlio ga je Kimih, on šutira, a lopta pogađa jednog od defanzivaca Hamburga i vara Fernandeza.
U nastavku smo vidjeli još jedan gol Bajerna. Olise je bio asistent, a Kejn postiže svoj drugi gol na meču.
Ekipa Hamburga nakon tri meča ima samo jedan bod na svom saldu, a još nisu zabili niti jedan pogodak.