Mahoms je kompletirao 34 od 46 dodavanja, što je značilo ukupno 333 jarda i dva touchdowna

Patrik Mahoms. AP Photo/Ashley Landis

S. S.

12.2.2024

Kanzas Siti Čifsi drugu sezonu u nizu su prvaci NFL lige, nakon što su u Las Vegasu savladali San Francisko 49erse nakon produžetaka rezultatom 25:22.

Čifsi su tako postali prva ekipa nakon 19 godina koja je odbranila naslov. Osim toga, Čifsima je ovo treći naslov u zadnjih pet godina.

Ponovo je dominirao quarterback Patrik Mahoms, koji je treći put proglašem MVP-em Super Bowla. On je kompletirao 34 od 46 dodavanja, što je značilo ukupno 333 jarda i dva touchdowna.

San Francisko je došao do vodstva 19:16 krajem treće četvrtine field goalom Džejka Mudija, a San Francisko je bio pred pobjedom pred istekom regularnog dijela. Ipak, tri sekunde prije isteka vremena Herison Batker pogađa field goal s 29 jardi za produžetak.

U prvom napadu u produžetku San Francisko pogađa field goal s 27 jardi. No, u zadnjoj minuti produžetka Kanzas dolazi blizu end zone. Lopta je bila na četiri jarda od end zone, kada Mahoms pronalazi Hardmana za tačdaun i pobjedu Kanzasa.