Ambasada Ruske Federacije u Bosni i Hercegovini saopćila je da se danas ambasador Rusije u Bosni i Hercegovini Igor Kalabuhov sastao sa predsjednikom Stranke demokratske akcije Bakirom Izetbegovićem.
Kako je navedeno u saopćenju, tokom otvorenog i iskrenog razgovora, ambasador je iznio principijelno pristupe Rusije situaciji u Bosni i Hercegovini, naglašavajući da je nelegitimni “Visoki predstavnik” (op.a. ne priznaju legitimno izabranog visokog predstavnika u BiH) glavni izvor njene destabilizacije.
- Moskva, kao jedan od garanata Dejtonskog mirovnog sporazuma, smatra da je on temelj rješenja u Bosni i Hercegovini zasnovanog na principu jednakih prava za dva entiteta i tri konstitutivna naroda – navodi se u saopćenju.


