PEDRO ALONSO

Zvijezda serije "La Casa de Papel" napušta ulogu nakon devet godina

Dok nova sezona donosi pljačku u Sevilji, Alonso poručuje da nema intelektualne strategije u odlasku, već osjećaj da su faze završene

Pedro Alonso. YouTube

B. Al.

prije 3 sata 11 minuta

Španska serija "La Casa de Papel" postala je globalni fenomen nakon što ju je preuzeo Netfliks (Netflix), transformišući je u svjetski hit. Iz ovog uspjeha proizašao je spin-off "Berlin", fokusiran na harizmatičnog lika kojeg tumači Pedro Alonso. Iako je prva sezona iz 2023. godine dobila podijeljene kritike, uspjeh kod publike osigurao je nastavak koji na striming platformu stiže 15. maja.

Druga sezona, pod nazivom "Berlin and the Lady with an Ermine", seli radnju u Sevilju. Berlin i Damijan (Damian), kojeg igra Tristan Uljoa (Tristán Ulloa), planiraju pljačku Da Vinčijeve slike, no prava meta su Vojvoda od Malage i njegova supruga koji pokušavaju ucijeniti glavnog protagonistu.

Razlozi odlaska: Emotivni i fizički zamor

Uprkos velikom iščekivanju novih epizoda, Pedro Alonso je potvrdio da više neće tumačiti ulogu Berlina. U intervjuu za EL PAÍS, glumac je objasnio da je odluka sazrela nakon izuzetno teškog perioda snimanja koji se poklopio s privatnim gubitkom njegove dugogodišnje agentice Klare Hejman (Clara Heyman).

- Godinama sam bio na putu ponovnog povezivanja sa svojom intuicijom. Ni u jednom trenutku tokom ovih devet godina, sve do prošle godine, nisam osjećao da treba da zatvorim ovo poglavlje. Imao sam sumnje u raznim trenucima da li mogu da izdržim lik. Ali prošla godina je bila veoma teška; snimanje je bilo izuzetno zahtjevno, fizički i psihički - izjavio je Alonso, naglašavajući da je osjetio potrebu da završi ovaj životni ciklus kako bi se mogao posvetiti novim projektima.

Novi horizonti

Govoreći o budućnosti, Alonso ističe da se okreće multidisciplinarnom radu. Već je režirao i producirao dokumentarnu seriju "On the Ship of Enchantment", a trenutno sa Pakom Bezerom (Paco Bezerra) radi na scenariju za svoj prvi igrani film koji planira i režirati.

- Vidim sebe kao veoma eklektičnog, veoma multidisciplinarnog. Ne želim da prestanem da glumim niti da tome pristupam sa predrasudama, ali osjećam potrebu da obitavam u materijalu sa kojim sam direktno povezan - poručio je glumac. 

Iako svjestan da mu je uloga Berlina otvorila mnoga vrata širom svijeta, Alonso vjeruje da je slušanje sopstvene intuicije ključno za narednu fazu njegove karijere.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.