Arsenal pobijedio Lester: Arteta lansirao novi patent

Odbrana londonskog kluba je bila disciplinovanija nego ijednom ove sezone

Zaslužena pobjeda Arsenala. AP

G. Š.

25.2.2023

Ne igra Arsenal onako dominantno kao što je to bio slučaj prethodnih mjeseci, ali nakon krize što je prijetila da mu ugrozi lidersku poziciju, londosnki klub ponovo pobjeđuje. Trijumf nad Lesterom u 25. kolo Premijer lige bio je minimalan (1:0), ali su Tobdžije ponovo prebacile loptu u dvorište glavnog konkurenta u borbi za titulu Mančester sitija.

Gol odluke

Odbrana je bila disciplinovanija nego ijednom ove sezone, Lester se na svom King Paueru odbio o Arsenalov bedem, a presudio mu je pogodak Gabrijela Martinelija iz 46. minuta.

Novi patent lansirao je Mikel Arteta danas u Lesteru. Umjesto klasičnog špica Edija Enketije, u startnoj postavi se u ulozi lažne devetke našao Leandro Trosar. A koliko je to prijalo ljevokrilnoj napasti Gabrijelu Martineliju najupečatljivije se videlo na startu drugog poluvremena. Kako je Belgijanac sklon izletima na lijevi bok, Brazilac je češće dobiva priliku da utrčava u sredinu. Pobjedgao je Martineli Vilfredu Ndidiju i Kirnanu Duzberi Holu i lucidno dodavanje Trosara pretvorio u majstorsku završnicu, vodstvo, a do kraja se ispostavilo i pobjedu.