Španci "razbili" Hrvatsku za 45 minuta: Pogledajte sve golove "Crvene furije"

Košmarno poluvrijeme za Zlatka Dalića i njegove izabranike

Slavlje Španaca nakon golova. UEFA

prije 6 dana

Fudbaleri Španije sjajno su započeli nastup na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

"Crvena furija" opravdava nadimak protiv Hrvatske jer je u prvom meču na Olimpijskom stadionu u Berlinu pobijedila rezultatom 3:0.

Španci su poveli u 29. minuti kada je Rodri fantastično proigrao Alvara Moratu, a kapiten tima lijevom nogom matira Dominika Livakovića.

Naše komšije se nisu oporavile od prvog, a za tri minute su primile već drugi gol.

Fabijan Ruiz je dobio loptu na rubu šesnaesterca, dva puta sjajno fintirao rivale i onda pogodio u donji ugao Livakovićevog gola.

Pred sami odlazak na pauzu Španije je došla do novog gola, a ovog puta strijelac je bio Realov junak iz Lige prvaka Dani Karvahal (Carvajal).

Španci su izveli kratak korner, a na kraju je Lamine Jamal (Yamal) ubacio loptu u šesnaesterac Hrvatske, a u mrežu je skrenuo Karvahal.

Nije moglo bolje za Jamala. Danas je ispisao historiju Evropskog prvenstva, a upisao je i asistenciju u visokom vodstvu svog tima.