KVALIFIKACIJE ZA SP

"Zmajice" doživjele debakl u Danskoj

Dankinje u Viborgu našoj reprezentaciji nanijele jedan od najtežih poraza u historiji

Seniorke se kući vraćaju sa osam lopti u mreži. NS BIH

E. Ćosić

21.10.2021

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u danskom Viborgu doživjela jedan od najtežih poraza u historiji. Selekcija Danske savladala je naš tim sa čak 8:0 u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Prvo ime meča bila je Signe Brun (Bruun) koja je postigla četiri pogotka za poluvrijeme. Pogađala je u 7., 27., 35. i 39. minuti, a i u nastavku je dodala još jedan gol kada je u 58. minuti pogodila za 5:0. Po pogodak su dodale Nil Gejl (Nille) u 65., Pernil Harder (Pernille) u 80., a konačnih 8:0 postavila je Sara Andersen u posljednjoj minuti meča.

Inače, za naš tim su danas igrale: Envera Hasanbegović, Ana Bojanić, Melisa Hasanbegović, Amela Kršo (46. Minela Gačanica), Nikolina Dijaković (46. Šejla Selimović), Andrea Grebenar, Đula Velagić (66. Jelena Koprena), Selma Kapetanović, Marina Mustafica (46. Dajana Spasojević), Sofija Krajšumović (81. Ena Taslidža), Gloria Slišković.