PREMIJERŠIP

Fred donio pobjedu Junajtedu, Totenhem ubjedljiv kod kuće

Totenhem je bio siguran u Londonu protiv ekipe Noriča, Lids odigrao neriješeno kod kuće protiv Brentforda

Neizvjesna utakmica prikazana je na "Old Trafordu". AFP

Piše: M. K.

5.12.2021

Tri utakmice engleskog Premijeršipabile su danas na programu.

Mančester junajted ugostio je sastav Kristal Palasa, a nakon nešto više od 90 minuta bilo je 1:0 za domaće.

Poveli su domaći u 78. minuti lijepim golom Freda, i to nakon čak 16 udaraca Junajteda upućenih prema golu protivnika. Taj rezultat ostao je do kraja meča.

Lids je dočekao Brentford u utakmici u kojoj su domaći poveli u 27. minuti preko Tajlera Robertsa (Tyler Roberts).

Poravnao je Šandon Baptiste (Shandon Baptiste) u 54. minuti, da bi preokret gostima donio Serhi Kanos (Sergi Canos) u 61. minuti. Ipak, domaće spašava golom u 95. minuti Patrik Bamford (Patrick).

Totenhem je u Londonu dočekao ekipu Noriča, a već od 10. minute domaći su vodili golom Lukasa Moure (Lucas Moura).

Na 2:0 povisio je Davinson Sančez (Sanchez) u 67. minuti meča. Za konačnih 3:0 pogodio je Son Heung-Min u 77. minuti meča.