Džeko odveo Inter u osminu finala Lige prvaka

Bh. kapiten dvostruki strijelac u pobjedi nad Viktorijom Plzenj

Slavlje Džeke i saigrača. TWITTER

26.10.2022

Bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (36) odveo je Inter u osminu finala Lige prvaka.

"Nerazurima" je za plasman u nokaut fazu bila potrebna pobjeda u susretu petog kola protiv Viktorije Plzenj, koju je na kraju savladao s 4:0 uz dva gola "Dijamanta".

Džeko je prvo zabio za 2:0 u 42. minuti poslije asistencije Federika Dimarka (Federico Dimarco).

Sjajnu večer krunisao je svojim drugim golom za 3:0 u 66. minuti, kojim je riješio pitanje pobjednika.

Ovaj put mu je asistirao Lautaro Martinez.

Prethodno je Henrih Mikitarjan (Henrikh Mkhitaryan) u 35. minuti zabio vodeći gol za Inter.

Tačku na "i" stavio je Romelu Lukaku u 87. minuti.

Džeko je s ova dva gola došao do učinka od tri pogotka ove sezone u Ligi prvaka, a šest gledajući sva takmičenja.

Igrao je večeras do 71. minute, kada ga je na terenu zamijenio Hoakin Korea (Joaquin Correa).