Reprezentacija BiH u izmijenjenom sastavu dočekuje Slovačku

Detalj s utakmice BiH - Slovačka - Avaz
+4

19.11.2023

Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras završava svoj nastup u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Naša selekcija u Zenici na stadionu Bilino polje dočekuje Slovačku, koja je uz Portugal već osigurala odlazak na Euro.

U prvom susretu ove dvije reprezentacije Slovaci su slavili rezultatom 2:0, a tada je BiH još uvijek vodio Faruk Hadžibegić.

Glavni arbitar na ovom susretu će biti Julian Veinberger, dok će mu pomoćnici biti Maksimilijan Kolbič i Andreas Vitšnig.

Tekstualni prijenos susreta BiH - Slovačka pratite uživo na portalu Avaz.ba.

FT - Gotovo je u Zenici. BiH je poražena.

90' - Još četiri minute do kraja susreta.

85' - Sve je manje vremena za "Zmajeve".

79' - Pokušaj Mujakića je izblokiran.

78' - Zolotić mijenja Cimirota. Novi debitant u našoj reprezentaciji.

71' - GOL. Slovačka je preokrenula u Zenici. Nakon kornera koji je izveo Kucka, Šatka se najbolje snalazi i pogađa za prednost Slovačke.

70' - Nezgodno je pred golom Pirića. Ponovo je Boženik šutirao iz peterca, ali ovaj put naš golman brani.

63' - Crveni karton za Gojkovića. Nenamjerno je udario protivnika, što je bilo dovoljno za drugi žuti karton.

62' - Novi pokušaj naše selekcije. Hamulić je šutirao, ali blokiraju taj udarac defanzivci Slovačke.

60' - Dobar pokušaj Demirovića, ali Rodak ponovo dobro brani.

59' - Upravo Prevljak izlazi, a mijenja ga Bilbija.

58' - Nakon Gojkovića i Bašića, Prevljak je treći igrač koji je požutio.

52' - GOL! Slovačka je izjednačila nakon samo tri minute. Hamulić gubi loptu, Hancko ubacuje, a Boženik pogađa za poravnanje.

50' - GOLLL!!! Vodi BiH. Sjajno proigravanje Hamulića za Hajradinovića, koji šalje loptu u šesnaesterac, a Hrošovski šalje loptu u svoju mrežu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

44' - Ponovo loše istrčavanje Pirića. Veoma nesigurno izgleda golman "Zmajeva".

41' - Prva prilika za naše reprezentativce. Hajradinović je šutirao, ali brani to golman Rodak.

35' - Gojković je prvi igrač koji se nalazi u bilježnici Veinbergera. Neoprezan je bio naš defanzivac.

29' - Nova prilika za Slovake poslije kornera, ali opet šalju loptu visoko iznad gola.

24' - Katastrofalno istrčavanje Pirića. Na sreću po našu selekciju Suslov je loše šutirao na prazan gol.

20' - Prvi korner za našu selekciju, ali bezopasno.

13' - Prilika za Mujakića, ali je u trku faulirao Suslova.

10' - Blijedih 10 minuta naše reprezentacije. Niko osim Bašića ne može povezati ništa u našoj igri.

8' - Poigrava se sada Pirić pred našim golom. Uspio se na kraju ipak snaći, a nakon toga ga je faulirao Boženik.

6' - Prva ozbiljna šansa za Slovake. Škriniar šutira glavom poslije kornera, ali lopta odlazi iznad gola.

1' - Počela je utakmica u Zenici.