KOLUMNE

Penicilin za komšije

Ličnost dana Edis Mulalić

Z. Š.

26.4.2016

Samo su Milan Ribar i Mišo Smajlović uspjeli u jednoj sezoni dva puta savladati Sarajevo. Legendama Željezničara pridružio se prekjučer i Edis Mulalić, trener koji je na Koševu vodio "Plave" do pobjede nad najvećim rivalom, 1:0.

Kakav je bio igrač, takav je i trener, na terenu je ginuo za svaku loptu, danas se jedva suzdržava da ne uđe na travnjak kako bi pomogao svojim igračima.

Svjestan da su u derbi utakmicama najvažniji motiv i pristup, tako je i pripremio svoju ekipu koja je od prve do posljednje minute "orala" teren na Koševu. Nagrada je stigla u pogotku Miroslava Stevanovića, koji je donio veliki trijumf ekipi s Grbavice.

Edis Mulalić rođen je 25. oktobra 1975. godine u Sarajevu. Prošao je omladinske selekcije Željezničara, a za prvi tim je debitirao 1. avgusta 1998. na utakmici protiv Rudara iz Kaknja.

U dresu "Plavih" igrao je čak 322 puta i postigao jedan gol. Zabilježio je i dvije utakmice za reprezentaciju BiH. S juniorima Željezničara osvojio je duplu krunu u sezoni 2013/2014. Osim Želje, nastupao je za njemačke klubove Bajer Irdigen, Ajntraht i Ham.

 

 

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.