Bez pobjednika u duelu Engleske i Amerike

Pulišić u 33. uzdrmao prečku i to je bila najbolja prilika na meču

Piše: E. Ć.

25.11.2022

Sa večerašnje utakmice - Avaz
+4

Reprezentacije Engleske i Sjedinjenih Američkih Država odigrale su utakmicu bez golova. Iako su Englezi bili favoriti uoči utakmice, nisu opravdali tu ulogu, čak su američki fudbaleri na trenutke bili bolji rival.

Najbolju priliku imao je reprezentativac SAD i igrač Čelzija Kristijan Pulišić, ali je prečka spasila Engleze. Vinston Mekeni (Winston McKennie) je imao nekoliko šansi, ali nije namjestio nišanske sprave, pa su lopte završavale daleko od okvira gola Džordana Pikforda (Jordan Pickford).

Engleska će u posljednjem kolu grupne faze igrati protiv Velsa, dok će SAD za prolaz odmjeriti snage sa Iranom.

TOK UTAKMICE

90' - Kraj utakmice!

90+4' - SAD će imati posljednju priliku na ovoj utakmici.

90+3' - Kejn je šutirao nakon centaršuta Šoa, ali lopta ide pored gola. Bilo je to daleko od mreže.

90' - Četiri minute nadoknade.

83' - Izlazi i Timoti Vea, umorio se američki napadač. Zamijenio ga je Đovani Reina.

78' - Izmjene i u timu SAD. Mur i Aronson će na mjesta Desta i Mekenija.

68' - Griliš i Henderson su zamijenili Belingema i Sterlinga.

63' - Novi korner za SAD.

58' - Ponovo pritisak Amerikanaca, novi korner za SAD.

49' - Dobra akcija Amerikanaca, lopta je došla do Mekenija, koji loše šutira. Ide to visoko iznad gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo izmjena.

45' - Poluvrijeme!

44' - Zaprijetio je sada Saka. Loptu je dobio od Šoa, ali je ona išla malo iza leđa, zbog čega je ovo otišlo daleko o.

33' - Prečka spašava Englesku! Pulišić je odlično šutirao, ali nije imao sreće!

26' - Mekeni je sada šutirao na gol Engleske, ali lopta ide preko prečke.

23' - Megvajer je lijepo uposlio Sterlinga, koji je išao na Desta, ali odlično to zaustavlja defanzivac Sjedinjenih Američkih Država.

17' - Englezi imaju loptu više u posjedu.

10' - Sjajna akcija Engleza! Belingem i Saka su sve sjajno uradili, na kraju Saka ostavlja povratnu Kejnu, ali je izblokiran napadač Engleske!

5' - Neočekivano miran početak susreta.

1' - Počela je utakmica!

Duel je to fudbala i sokera, Harija Kejna i Timotija Vee, Rahima Sterlinga i Kristijana Pulišića.

Poznati su i početni sastavi.

Engleska: Pikford, Tripije, Megvajer, Stons, Šo, Rajs, Belingem, Maunt, Saka, Sterling i Kejn.

SAD: Tarner, Dest, Cimerman, Rim, Robinson, Adams, Mekeni, Musah, Vrajt, Vea i Pulišić.

Pravdu na ovom meču dijelit će Jesus Valencuela.

Ove dvije reprezentacije su odigrale prijateljski susret 15. novembra 2018. godine, a slavili su Englezi sa 3:0. Jedan od tri strijelca Kalum Vilson je i večeras u rosteru Engleske, on će susret početi s klupe za rezervne igrače.