Gol za "Zmajiće" postigao Šilić

S utakmice u Zenici. D. Jurišić

Piše: D. J.

26.9.2019

Juniorska nogometna reprezentacija naše države je odigrala i drugu prijateljsku utakmicu s odgovarajućom selekcije Slovačke, remiziravši 1:1. U prvom susretu igranom dva dana ranije „Zmajići“ su poraženi rezultatom 0:1.

Naši juniori prvu priliku imaju u 15. minuti, Amar Đuderija je odlično prošao po lijevoj strani i iskosa s desetak metara šutirao, ali je golman Branislav Čudik uspio da odbrani. Andrija Drljo se u 29. minuti odlično izborio za loptu, ali njegov udarac s ivice šesnaesterca ponovo brani golman Slovačke.

Izabranici Slavena Muse do prednosti dolaze u 40. minuti. Nikša Šilić ulazi u kazneni prostor slovačke i s oko 12 metara iskosa pogađa za 1:0. U 44. minuti prvi put su zaprijetili i gosti. Arian Mojžiš je centrirao iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Matuš Capko šutira glavom i pogađa prečku.

Naši juniori prvu priliku u drugom poluvremenu imaju u 55. minuti. Dubinsku loptu je primio Andrija Drljo i ubacio s desne strane, iskosa je šutirao Faruk Duraković, čiji udarac gostujuća odbrana blokira. Igrala se 68. minuta kad su gosti došli do izjednačenja, siguran izvođač opravdano dosuđenog kaznenog udarca bio je Roman Čerepkai.

Faris Krkalić je imao dvije odlične odbrane u 80. i 82. minuti. Duraković u 88. minuti je šutirao malo pokraj gola gostiju i utakmica je završena rezultatom 1:1.

Bosna i Hercegovina - Slovačka 1:1

ZENICA, Trening centar NSBiH. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Domazet. Pomoćnici: Haris Avdić i Edis Trklja . Strijelci: 1:0 – Šilić (40), 1:1 – Čerepkai (68, jedanaesterac). Žuti karton: Mojžiš, Capko, Horniak (Slovačka).

BiH: Krkalić, Cviko, Kuzmanović, Kvakić, Drljo, Ilinković, Đuderija, Šilić, Jusupović, Pličanić, Ajanović. Selektor: Slaven Musa. Još su igrali: Duraković, Muratović, Čavić, Redžić, Kujundžić, Tabaković, Bajramović.

Slovačka: Čudik, Leitner, Capko, Birič, Kubik, Mojžiš, Štefančin, Kohut, Olejnik, Redeki, Tučni. Selektor: Stanisalv Macek. Još su igrali: Kapralik, Javorček, Čerepkai, Horniak.